Bugün, 5 Temmuz 2022 Salı

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu Öğrencilerinden

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu öğrencilerinden 'Anne Şiirleri Dinletisi'etkinliği gerçekleştirildi.

Hazırlanan "Anne Şiirleri Dinletisi" etkinliğine İlçe Kaymakamı Cengiz ERDEM,İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdal AKDEMİR,Okul Müdürü Cevdet SAYDAM,İlçedeki okul idarecileri,öğretmenler ve okulun öğrenci anneleri katıldı.

 

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu öğrencilerinden muhteşem bir etkinlik daha gerçekleştirildi.Anneler Günü münasebetiyle hazırlanan etkinlik yoğun ilgi gördü.İlkokuldaki minik yürekler anneler için yazılan şiirleri duygularını katarak okudular.

 

 

3.Sınıf Öğrencisi Bedia ÇÖPLÜ okuduğu duygulu şiirlerle salondaki katılımcıları duygulandırdı.

3.Sınıf Öğrencisi Uğur Efe SUSAM şiirini okurken

3.Sınıf Öğrencisi İzlenay TOPTAŞ şiirini sunarken

 

 

3.Sınıf Öğrencisi Elif Suna ERDEM şiirini okurken programa katılan Annesi Zübeyde ERDEM ve Babası İlçe Kaymakamı Cengiz ERDEM'e duygulu dakikalar yaşattı.

 

 

 

4.Sınıf Öğrencisi Annelerine mesajlarla seslenip hazırladıkları çiçekleri sundular.

 

 

2.Sınıf Öğrencilerinin öğretmenleri Medine COŞKUN gözetiminde hazırladıkları "Anne " şarkıları ile prefösyonel sanatçı topluluklarını aratmadılar.

 

3.Sınıf öğrencileri İngilizce Öğretmenleri Yasemin BELİREN nezaretinde öğrendikleri İngilizce şarkıları coşkuyla söylediler.

 

 

4.Sınıf öğrencileri Öğretmenleri Serap ATALAY gözetiminde hazırladıkları ve anneler için gerçek hediyenin ne olduğu temasının işlendiği skeçte yetenekleriyle göz doldurdular.

 

 

Anneler Günü için düzenlenen "Anneme Mektup" yarışmasında 2.Sınıflar 1.si  Eylül KARA ödülünü Kaymakam Cengiz ERDEM'in eşi Zübeyde ERDEM'den aldı.Zübeyde ERDEM öğrenciyi ve annesini kutlayarak başarılar diledi.

 

3.Sınıflar 1.si Elif Suna ERDEM ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdal AKDEMİR'den aldı.İlçe Müdürü AKDEMİR öğrenciyi ve annesini tebrik etti.

 

4.Sınıflar 1.si olan Kevser İpek ÖNAL hediyesini İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Nilgün KARACA'dan alarak annesiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okul idaresi tarafından Etkinliğe katılan tüm anneler adına hazırlanan çiçek öğrencileri Elif Suna ERDEM tarafından annesi Zübeyde ERDEM'e verildi.Tüm anneler adına çiçeği kabul eden Zübeyde ERDEM okul idarecilerine,öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ederek emeği geçen herkesi tebrik etti.

 

 

"Anne Şiirleri Dinletisi"etkinliği 4.Sınıf öğrencisi Selay SİN'in Annem Annem şarkısıyla son bulurken programın açılış konuşmasını Okulun öğretmenlerinden Sevda ÖZEN yaparken programın sunuculuğunu öğretmen Meltem ACAR,Şiir dinletisini Hülya DOĞAN,teknik işleri İsmail DEMİRCAN Yaptı.

İlçede ilk defa düzenlenen annelere özel "Anne Şiirleri Dinletisi"çok büyük bir beğeni kazandı.
Anahtar Kelimeler: Anne Şiirleri Dinletisi
  • Salı 31.4 ° / 19.2 ° Açık hava
  • Çarşamba 33.8 ° / 21.4 ° Açık hava
  • Perşembe 35.2 ° / 22.5 ° Dağınık bulutlar