Fezlekeler konusunda genel görüşme talebi reddedildi

Fezlekeler konusunda genel görüşme talebi reddedildi

TBMM Genel Kurulu'nda, dört eski bakanla ilgili fezlekeler konusunda Genel Görüşme açılması kabul edilmedi. CHP ise Meclis Soruşturması açılmasına ilişkin önergeleri TBMM Başkanlığı'na sundu.

SİYASET - 2014-03-20 08:48:29 Bu içerik 3653 kez okundu.

4 eski bakanla ilgili fezlekelerin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, grup temsilcilerinin usul üzerinden yaptığı konuşmaların ardından genel üzerinden görüşme açılıp açılmaması oyladı.

CHP, MHP, BDP, HDP ve bağımsız milletvekilleri ayağa kalkarak ellerini kaldırdılar. Ancak AK Partili milletvekilleri oylamaya katılmadı.

Buna muhalefet milletvekilleri tepki gösterdi ve AK Partili milletvekillerine dönerek ‘Cesaret’ diye bir süre bağırdılar.

Katip üyeler arasında sayı konusunda anlaşmazlık yaşanınca, elektronik oylamaya istendi.

Muhalefet milletvekilleri oylamaya itiraz edince Yakut, tekrar oylama yaptı. Görüşmeler yapılması konusunda muhalefet milletvekilleri kabul oyu verirken,AK Partili milletvekileri ise red oyu kullandı.

Katip üyeler arasında sayı konusunda tekrar anlaşmazlık yaşanınca elektronik oylamaya geçildi.

Oylama sırasında CHP’li milletvekilleri ‘Ahlak, vicdan, cesaret’ diye bağırdılar ve ‘Heryer rüşvet heryer yolsuzluk’ sloganları attı. Tamamlanan yoklamanın ardından kabul 158, 259 red oyu kullanıldı ve genel görüşme açılması kabul edilmedi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER