Hazarbaba BRM Sakinleri

Hazarbaba BRM Sakinleri "Sanatta Engel Yok"Sergisi Açtılar

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde hizmet alan Ruhsal Engelli Vatandaşlarımız "Meslek Edindirme Kursları"sonucunda üretmiş oldukları ürünleri sergi açarak sergilediler.

EĞİTİM - 2018-12-04 09:17:08 Bu içerik 8662 kez okundu.

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde hizmet alan Ruhsal Engelli Vatandaşlarımız kuruluş atölyelerinde ürettikleri çalışmalarını Elazığ Park23 AVM'de "Sanatta Engel Yok"sergisi açtılar.

Etkinliğin açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.Kurdela kesiminden sonra kuruluş sakinlerinden oluşturulan folklor ekibinin halk oyunları gösterisi ile başladı.

Açılışa; Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Elazığ İl Müdürü Suat KENÇ,İl Müdür Yrd.Selahattin BOZKURT,SHM Müdürü Çetin ÖZMEN,Kuruluş Müdürü Cevdet SAYDAM,STK Temsilcileri Çiçek TUTUŞ,Fasih KARAKAYA,Naci DEMİRPOLAT,Kuruluş Müdürleri Şahabettin CAN,M.Sena GÖVERCİN,Ahmet CAN,Elazığspor Başkanı İrfan YUMAKGİL,İl Müdürlüğü ve kuruluş çalışanları katıldı.

Sivrice ilçesindeki merkezde bakım altında olan engellilerin hazırladığı, magnet, yağlı boya, seramik, ahşap boyama ve el işi eserlerden oluşan sergi, kentteki bir alışveriş merkezinde açıldı.

Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün Hazırlamış olduğu El sanatları Etkinlik Sergisi 04-05-06 Aralık tarihlerinde açık olacak..

Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) iş birliğiyle açılan sergide engelli bireyler, yaptıkları ürünlerden elde edilen gelir ile hayalini kurduğu yerleri gezme imkanı bulacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, burada yaptığı açıklamada, kurumlarında kalan engelli bireylerin yaptığı el emeği göz nuru eserleri sergilediklerini söyledi.

Engellilerin sosyal hayatla bağlarının kopmamasını sağladıklarını aktaran Kenç, şöyle konuştu:

"Bu gibi etkinlikler yaparak toplumda bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Kurumlarımızda kalan engellilerin kaliteli bir hayat sürmeleri açısından onları önemsiyoruz.

Engelli bireyler kendi yapmış oldukları ürünlerden elde edilen gelir ile hayalini kurdukları yerleri gezecekler. Bu sergideki el işi ürünler normal engelsiz insanların bile yapabileceği düzeyin çok üstündedir."

 

HazarBaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevdet SAYDAM da, sergiden elde edilen gelir ile engellileri Çanakkale ve bazı illere götüreceklerini söyledi.

Engellilerin gelişimi konusunda birçok faaliyet yürüttüklerini dile getiren SAYDAM, şunları aktardı:

"Biz kurumlarda kalan engellilerin sadece bakımlarını üstlenmiyoruz. Aynı zamanda topluma kazandırma yollarını arıyoruz. Onlar için çeşitli etkinliler düzenliyoruz ve bu etkinlikler içerisinde sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz yer alıyor. Bu etkinliklerle engellileri sosyal hayatta kopmamalarını sağlıyoruz.Bu ürünler ile bir gelir elde edersek bunları Çanakkale gezisine götüreceğiz.Bu çalışmaların yapılmasında bizimle iş birliği yapan Elazığ İş-Kur Müdürlüğü yetkililerine,İl Müdürümüz Sayın Suat KENÇ Beye ve İl Müdür Yardımcılarına,Kuruluşumuz müdür yardımcılarına,kurs öğretmenlerimiz ve çalışanlarımıza,hizmet alan misafirlerimize,Şizofreni Derneği Elazığ Şube Başkanı Çiçek TUTUŞ ve ekibine,STK Temsilcilerine,Sergimizin açılmasında yer tahsisi yapan Park23 AVM yetkililerine,İlimiz Kuruluş Müdürlerine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.Algısında,yüreğinde ve düşüncelerinde engeli olmayan herkesi sergimize bekleriz.."

Açılan sergi 3 gün boyunca gezilebilecek.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER