Engellilere Yönelik Meslek Edindirme Kursu Açıldı

Engellilere Yönelik Meslek Edindirme Kursu Açıldı

Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Elazığ İŞ-KUR İl Müdürlüğü arasında Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Hizmet Alan Engellilere Yönelik Meslek Edindirme Kursu için Protokol İmzalandı..

EĞİTİM - 2018-07-06 18:00:57 Bu içerik 1908 kez okundu.

Haberin galerisi için tıklayın!

Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezide hizmet alan engellilere yönelik Elazığ İŞKUR Müdürlüğü ile Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü arasında MESLEK EDİNDİRME KURSU protokolü imzalandı.

Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile İŞKUR Elazığ İl Müdürlüğü ile yapılan ortak protokol çerçevesinde Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ücretli meslek edindirme Kursu düzenlenecek.

Beş farklı kurs programında Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde hizmet alan 65 engelli insanımız Meslek Edindirme Kurslarından faydalanacak.
Kursta 65 engelliye mesleki yeterlilik kazandırılacak. 2,5 ay sürecek kurs kapsamında 65 engelliye aylık 500 lira destek verilecek. Kurs bitiminde engelliler kazanacakları mesleki yeterlilik sonunda şartlarına uygun iş başvurularında bulunabilecek.

 

Protokolü imzalayan Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevdet SAYDAM “Elâzığ İŞKUR il müdürlüğü ile birlikte yaptığımız ortak protokol çerçevesinde Folklor-Bocce-Edirne kari-Bağlama ve Seramik İşleme branşlarında Meslek Edindirme Kursları başlattık.Kursa katılan engellilerimizin sosyal hayattan bağlarını koparmamaları için, rehabilitasyonlarına katkı sağlamak ve mali açıdan desteklenmeleri amacıyla İŞKUR İl Müdürlüğü ile protokol kapsamında 65 dezavantajlı insanlarımıza kendi geçimlerini sağlayabilecek bir şekilde ücret ödenecek, sigorta girişleri yapılacak. Bu çerçevede kuruluşumuzda hiçbir geliri bulunmayan 65 engellilerimizi bu kurslarımıza yönlendiriyoruz.

Engel Varsa Engel Biziz..Açtığımız Meslek Edindirme Kurslarının hayırlı olmasını dilerken;Kuruluşumuzdan Hizmet alan insanlarımızın rehabilitasyonları için talebimizi olumlu karşılayan ve hayata geçiren İş-Kur İl Müdürlüğü’ne, kuruluşumuz idareci ve kurs öğretmenlerimize de bu desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER