Ruhsal Engelliler ile Down Sendromlular İçin Etkinlik Düzenlendi

Ruhsal Engelliler ile Down Sendromlular İçin Etkinlik Düzenlendi

Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Down Sendromu Derneği Elazığ Şube Başkanlığı ortaklaşa Ruhsal Engelliler ile Down Sendromlu engelliler için piknik etkinliği düzenledi.

SPOR - 2016-09-08 21:10:38 Bu içerik 2796 kez okundu.

Piknik etkinliği Sivrice Akpınar Mesire Alanında gerçekleştirildi.Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde hizmet alan Ruhsal Engelliler ile Elazığ Down Sendromlu engelliler ve aileleri unutulmaz dakikalar geçirdiler.

 

 

 

 

Hazırlanan  "Kaynaşma ,Moral e Piknik Etkinliğine; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat KENÇ,Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat ACAR,SHM Müdürü Çetin ÖZMEN,Down Sendromu Derneği Elazığ Şube Başkanı  F.Ahmet BALİN,Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevdet SAYDAM ve Elazığlı Sanatçı Emrah GÜLLÜ katıldı.

Kaynaşma ve spor etkinlikleri sonunda Sanatçımız Emrah GÜLLÜ engelli ve ailelerine unutulmaz bir konser verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sivrice Akpınar Mesire alanında düzenlenen etkinlikte  Emrah Güllü de engelliler için konser verdi. Halay çekip dans eden engelliler doyasıya eğlenerek günün tadını çıkardılar.

 

Down Senromlular Derneği Elazığ Şube Başkanı Fethi Ahmet Balın, “Down sendromlu çocukları ile Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ruhsal engellileri için sadece kültür sanat etkinlikleriyle değil aileleriyle birlikte burada hem piknik yapmak hem de halk sanatçımız Emrah Güllü kardeşimizin de konseriyle güzel bir gün geçirme amacı taşıdık. Günümüz çok güzel geçti. Down sendromlu çocuklarımız ile Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ruhsal engellileriyle  birlikte yemeklerimizi yiyip, eğlence düzenledik. Özel insanları kültürel, sanatsal etkinliklerin yanında birde pikniği ekledik. Bu etkinliğimizi birinci piknik şöleni olarak başlattık, bundan sonraki süreçte de tekrar devam edecektir.Bu etkinlikte beraber hareket ettiğimiz  Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürümüz Sayın Cevdet SAYDAM'a çok teşekkür ediyorum ” dedi.

 

Organizasyon hakkında bilgi veren Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevdet SAYDAM "Bugün bu önemli etkinlikte daha  ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık. Böyle etkinlikteki amacımız  ruhsal engelli hastalarımızı ve diğer engelli guruplarındaki dezavantajlı insanlarımızı rehabilite edebilmektir.Ayrıca engelli bireylerimizi çeşitli etkinliklerle hareket ettirmektir.Her  organizasyonda olduğu gibi bu etkinliğimizde de bizleri destekleyen ve katılımlarıyla yalnız bırakmayan  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın Suat KENÇ Beye,Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Sedat ACAR Beye,,SHM Müdürü Sayın Çetin ÖZMEN Beye,Down Sendromu Derneği Elazığ Şube Başkanı Sayın F.Ahmet BALİN Beye,Elazığlı Sanatçı Emrah GÜLLÜ Beye,,Kuruluşumuz idareci ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum."diyerek etkinlik hakkında bilgi verdi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER