Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği Yapıldı

Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği Yapıldı

Sivrice ilçesinde, bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği" gerçekleştirildi.

- - Kategorilenmemiş - 2016-05-28 09:52:40 Bu içerik 2105 kez okundu.

3. Sivrice Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Yarışı Festivali, Türkiye genelinden 40 bisiklet yarışçısı ve 70 yamaç paraşütçüsünün yanı sıra, Vali Murat Zorluoğlu, Gençlik ve spor İl Müdürü Sedat Acar, Sivrice Kaymakamı Cengiz Erdem, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Genç Elazığlılar Derneği, Kaymakamlık ve Sivrice Belediyesinin organize edilen desteğiyle yapılan şenlikte, farklı illerden gelen 40 bisikletçi, Hazar Gölü çevresinde oluşturulan 50 kilometrelik parkurda yarıştı.

Yarışmada ilk üçe Isparta'dan gelen Bayram Eroğlu, İsmail Mutlu Demir ve Ömer Cumhur Boyraz girdi.

Öte yandan, Hazarbaba Dağı yamacında oluşturulan kalkış alanından 70 profesyonel paraşütçü havalandı. İlçe üzerinde süzülen paraşütçüler, renkli görüntülere sahne oldu.

Şenliğe katılan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, yaptığı açıklamada, etkinliğin devamını sağlamak için kurum ve kuruluşlar olarak ortak çalışacaklarını dile getirdi.

Programa ev sahipliği yapan Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ise gençlerin düzenlediği organizasyonlara destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Her zaman gençlerin yanında olacaklarını ve önlerini açacaklarını belirten Irmak, "Çünkü ilimizden çıkan bir sporcu, bizi Avrupa'da ve dünyada temsil edecek. Bunun sonucunda da Türkiye'nin şanlı bayrağı bütün dünyada dalgalanacak" ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER