İlkokul Öğrencilerinden Muhteşem Etkinlik

İlkokul Öğrencilerinden Muhteşem Etkinlik

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu 1.Sınıf Öğrencilerinden Muhteşem bir Okuma Bayramı Etkinliği gerçekleştirildi.

EĞİTİM - 2016-04-12 09:53:26 Bu içerik 3962 kez okundu.

 

 

 

 

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu 1.Sınıf Öğrencileri; Okuma-yazmaya geçmenin mutluluğunu hazırladıkları "Okuma Bayramı “etkinliğiyle yaşadılar ve tüm davetlilere yaşattılar.

 

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu Okuma Bayramı etkinliği Sivrice Cumhuriyet Ortaokulu Konferans Salonunda sergilendi. Etkinliğe Sivrice Kaymakamı Cengiz ERDEM, İlçe Müftüsü Selahattin BULUT, İlçe Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Zekeriya GENÇ, Mal Müdürü Şevket GÜNDOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdal AKDEMİR, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salime ARTİK, İlçedeki Okul Müdürleri Yavuz TÜRKMEN, Turgay KAVAK, Harun AKTAŞ, Cevat BOZKUŞ ile öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.

Hazırlanan proğram ;Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Açılış konuşmasını Okul Müdürü Cevdet SAYDAM yaptı.

Okul Müdürü Cevdet SAYDAM konuşmasında "Sayın Kaymakamım,Sayın Daire Amirlerim,Kıymetli Meslektaşlarım,Saygıdeğer Veliler,Sevgili Öğrenciler….

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Sınıflarımızın Hazırladığı Okuma Bayramı Etkinliğimize Hoş Geldiniz.

Sayın Kaymakamım Saygıdeğer Misafirler; Bu Eğitim-Öğretim Yılında Okulumuzda 180 Öğrenci Hizmet Almakta Ve Bu Sayının 41 Tanesini De 1.Sınıflarımız Oluşturmaktadır. Bu Etkinliğimizde 41 Kişilik 1.Sınıf Öğrencilerimizin Hepsi Aktif Olarak Görev Almış Bulunuyorlar.

Öğrencilerimizin Sosyalleşmelerini, Kendilerine Güvenmelerini, Yeteneklerini Fark Etmelerini Sağlamak Amacıyla Bu Tür Etkinlikleri Çok Önemsiyoruz.

Amacımız İlkokul Olarak Çocuklarımızı Üst Öğrenime; Milli-Manevi Değerleri Benimsemiş, Kendini İfade Edebilen, Sorgulayan, Topluma Ve Ailesine Saygılı, Bu Toplumun Bir Bireyi Olmaktan Gurur Duyan, Bayrağını-Milletini Ve Vatanını Seven Ve Sahip Çıkan Bireyler Yetiştirmektir.

Bu Duygularla Da Bu Etkinliğimizin Ana Temasını Birlik Beraberlik Ve Vatan-Bayrak Sevgisi Üzerine İşledik.

Etkinliğimize Yoğun Programlarına Rağmen; Bizi Onurlandıran Başta Kaymakamımız Sayın Cengiz Erdem Beyefendiye, İlçe Müftümüz Sayın Selahattin Bulut Bey’e, İlçe Yazı İşleri Müdürü Zekeriya Genç Bey’e,Mal Müdürü Sayın Şevket Gündoğan Bey’e,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Özdal Akdemir Bey’e,Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Salime Artik Hanım’a,Okul Müdürlerimiz Yavuz Türkmen, Turgay Kavak, Harun Aktaş Beylere, Okulunun Salonunu Bize Açan Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Sayın Cevat Bozkuş Bey’e, Etkinlikte Yoğun Çaba Harcayan 1.Sınıf Öğretmenlerimiz Serkan Kut-Songül Gülbağ-Murat Demiralp ve Medine Coşkun Hanıma, Emeği Geçen Tüm Öğretmenlerimize, Desteklerini Esirgemeyen Velilerimize ve Emek Veren Tüm Öğrencilerimize Teşekkür Ediyorum. Hepinize İyi Seyirler diliyorum."diyerek yaptı.

Minik öğrenciler çalışmalarda sergiledikleri performansla katılan protokol ve davetlilerden yoğun alkış ve beğeni aldılar.Çocuklar hem eğlendiler,hem yeteneklerini sergilediler hem de geleceğimizin güvende olduğu izlenimleri verdiler.

 

Etkinlik öğrencilere verilen Okuma Belgesi dağıtımıyla sona erdi.

İlçe Kaymakamı Cengiz ERDEM Öğrencilere Okuma Belgelerini dağıttı.

İlçe Müftüsü Selahattin BULUT Öğrencilere Okuma Belgelerini Dağıttı.

İlçe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Zekeriya GENÇ Öğrencilere Okuma Belgelerini Dağıttı.

İlçe Mal Müdürü Şevket GÜNDOĞAN Öğrencilere Okuma Belgelerini Dağıttı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdal AKDEMİR Öğrencilere Okuma Belgelerini Dağıttı.

 

 

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER