Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu Genel Kurul Toplantısını Tamamladı.

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu Genel Kurul Toplantısını Tamamladı.

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısını Yaptı.Son dönemlerin en fazla katılımlı toplantısı okul idarecilerinin ve öğretmenlerinin moralini yükseltti.

EĞİTİM - 2015-12-11 17:12:55 Bu içerik 3117 kez okundu.

Toplantı saygı-duruşu ve İstikal Marşının okunmasıyla başladı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Genel Kurulu toplantısı Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu konferans salonunda yapıldı.Toplantı saygı-duruşu ve İstikal Marşının okunmasıyla başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gündem maddeleri okundu ve toplantıya geçildi.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantının sunuculuğunu Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu öğretmeni Sevda ÖZEN yaptı. Divan Kurulu Başkanlığına Metin ALTUNDAŞ,Kurul Yazmanlığına Birsen AYHAN seçildiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılış konuşmasını ve velilerden öğretmenlerin genel talebini Müdür Yardımcısı Sezai TÜRKMEN velilere iletti.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet ÇAKIR geçen yıl yapılan Çalışmaların değerlendirmesini yaptı. Ayrıca bu yıl yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Okulun ihtiyaçlarını gidermek ve sorunlarını paylaşıp azaltmak amacıyla velilerin yardımlarını esirgememelerini diledi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu Okul Müdürü Cevdet SAYDAM konuşmasında "Sayın Başkan, Saygıdeğer Velilerimiz, Kıymetli Meslektaşlarım.

 Bugün burada 2015-2016 öğretim yılı Okulumuz Okul-Aile Birliği yıllık olağan genel kurulu toplantısını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz.

 Toplantımıza “ Hoş geldiniz.” der, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım. Toplantımızın verimli ve başarılı geçmesini temenni ederim. 

 2014 yılı ekim ayında bu okulda yeni bir başlangıç yaptık.  Okulumuzun taşınması gündemde olduğu için yaz aylarında okulun fiziki yetersizliğini ve ihtiyaçlarını giderecek bakım-onarım, boya gibi çalışmaları yapamadık.  

 Ancak gelişmelerin taşınmamız açısından olumsuz olmasının belirlenmesi sonunda okulumuzda eğitim-öğretim devam ederken okulumuz iç kısımlarını onarmaya, boyatmaya başladık.  

 Bu çalışmalarımızı da gece yapmak zorunda kaldık. Ama sonunda öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve siz kıymetli velilerimize layık bir okul haline getirdik. Yine okul bahçemizi de sıcak asfalt ile kaplatarak çocuklarımıza daha sağlıklı alan haline getirdik. Sınıf tahtalarını değiştirdik. İngilizce Sınıfı oluşturduk.

 

 Okulumuzu yaşanılır hale getirmede bize tüm imkânlarını seferber eden Kaymakamımız Sayın Cengiz ERDEM Beyefendiye okulumuzun tüm paydaşları adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Kaymakamımız Sayın Cengiz ERDEM Beyin okulumuzla ilgili çok güzel düşünceleri, projeleri var. İnşallah bu düşünceleri ve projeleri de kısa sürede gerçekleşir.

 İhtiyaç duyduğumuz durumlarda yanımızda olan Belediye Başkanımız Sayın Ebubekir IRMAK Beye katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

  Yine her konuda yanımızda olan ilçe müdürü Özdal AKDEMİR ve Şube Müdürü Özgür GÜLER Beylere teşekkür ediyorum.

  Biz okul yönetimi olarak tüm kurumlarla iyi ilişkiler içinde oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz.

  Saygıdeğer veliler; 

Okulumuzda 13 şube var.2 idareci,12 sınıf öğretmeni,1 anasınıfı öğretmeni 1 İngilizce öğretmeni 2 memur ve 5 hizmetli ile 3 İŞKUR personeli görev yapmaktadır. Bu yıl 180 öğrenci okulumuzda eğitim-öğretim almaktadır. Biz tüm görevlilerle; Her ne olursa olsun Çocuklarımıza yardımcı olmanın gayreti içerisindeyiz. Hepimizin çocukları, kardeşleri var. Bizim buradaki bakış açımız ”Çocuklarımıza, kardeşlerimize yapılmasını kabul etmediğimiz hiçbir muameleyi bize emanet ettiğiniz bu yavrularımıza yapmamaktır.

  2014-2015 Eğitim-öğretim yılını sağlıklı bir şekilde bitirdik. Sosyal ve kültürel alanlarda çeşitli çalışmalar yaptık. Öğretmen ve velilerimize şükranlarımı sunarım. Hep beraber başardık.

  Geçen yıl genel kurul yaptık. Sizler adına görev yapacak bir yönetim seçtiniz. Onlar da Sizler adına bir yıl boyunca görev yaptı. Okulumuz ve sizler adına görev yapan Yönetim Kurulu üyelerimizin tamamına şükranlarımı sunmak istiyorum. Çalışmalarının devamını temenni ederim. Yeni seçeceğiniz Yönetim Kurulu üyelerimize şimdiden başarılı çalışmalar diliyorum.

 2015 – 2016 Öğretim Yılı Hedeflerimiz

  1-İyi bir İlkokul olmak.

  2-Çocuklarımızı istendik davranışlar kazandırmak,

  3-Bu öğretim yılında öğrenci başarısının yüzde yüz olmasını sağlamak

  4-Temiz, sağlıklı, problemsiz bir öğretim yılını tamamlamak.

  Hedeflerimize ulaşabilmek için;

  Avantajlarımız:

  1-İyi bir yönetim kadrosu var.

  2-Tecrübeli, Bilgi birikimine sahip, işini bilen bir öğretmen kadrosu var.

  3-Fiziki altyapı var.

  4-Eğitimin-öğretimin önemine inanan bir veli kitlesi var.

 Dezavantajlarımız:

  1- Ailelerde yaşanan sosyolojik gelişmeler, sosyo kültürel yetersizlikler.

  2- Ders çalışmada yaşanan problemler. Okuma alışkanlığının yetersiz olması.

 3-Değişimde yaşanan olayları kavrama, problem tespiti ve çözüm yollarında yaşanan sıkıntılar.

 Avantajlarımızı da, dezavantajlarımızı da biliyoruz. Hep beraber sorunlarımıza çözüm üretmek zorundayız.

  Şikâyet etmek sorunları çözmez, çalışmak ve üretmek suretiyle birlik ve beraberlik içerisinde, yardımlaşarak, dayanışma göstererek sorunlarımızı çözmek zorundayız ve çözeceğiz.

 Sayın Başkan, Saygıdeğer veliler,

  Her nimet mutlaka bir külfeti gerektirir. Öğrencilerimizin başarılı olmasını istiyoruz. Onları üst eğitime hazırlarken deneme sınavlarıyla tecrübe kazanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. İhtiyaçlarımızın karşılanmasının mutlaka bir bedeli var. Okul Yönetimi olarak bir yıllık 6000 liralık tahmini bir bütçemiz var. İnşallah katkılarınızla bu hedefi tuttururuz.

İnancımız şudur ki; çocuklarımız her şeyin en güzeline layıktır.  Bu duygu ve düşüncelerle, toplantımıza katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Sizlerin onayı ile sizler adına görev yapacak Okulumuz Okul-Aile Birliği üyelerine başarılar diliyorum. 2015-2016 öğretim yılının, bizler ve ülkemiz için hayırlı ve başarılı geçmesini diler tekrar sevgi ve saygılarımı sunarım."diyerek tamamladı.

   Okul müdürü Cevdet SAYDAM´ın konuşmasının ardından Divan Başkanı Metin ALTUNDAŞ gündem maddelerinin görüşülmesine geçti.

 Gündemin Görüşülmesi

  1- 2014-2015 eğitim-öğretim yılı Okul aile Birliği Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu faaliyet raporları okunarak ibra edildi.

  2- 2015-2016 eğitim-öğretim yılı yönetim kurulu üyeliğine 5 asil ve 5 yedek üye seçimi yapıldı.

Asil Üyeliklere:Cevdet ÇAKIR-Yalçın BAĞCA-Selahattin KÖRPE-Melike KARA-Ercan GÜZEL seçildiler.

Yedek Üyeliklere:Hasan ÇETİNKAYA-Vedat KONDUR-Yavuzz GÜNDAĞ-Nergis KAYMAK-Çetin SUSAM Seçildileer.

  3- Denetim Kurulu üyeleri 1 asil 1 yedek olarak seçildi.

Asil üye:Fehmi SUSAM,

Yedek Üye:Bülent ARSLAN seçildiler.

  4- Yeni eğitim-öğretim yılı tahmini bütçesi görüşüldü. Okul ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda yönetim kurulu üyelerinin yetkilendirilmesi kararlaştırıldı.

  5-Velilerimizin dilek, temini ve görüşleri alındı. Söz alan velilerimiz;

  a- Okulumuzun eğitim-öğretim kalitesinin her geçen gün daha iyi hale geldiğini, bu farkın bariz bir şekilde göründüğünü, her geçen gün öğrenci sayısının arttığını ve okulumuzun cazibe merkezi haline geldiğini belirttiler.

  b- Okulun-tertip, düzen açısından iyi bir konumda olduğunu, yapılması planlanan çalışmalarla ilçemizde örnek konuma gelmeyi amaçladığını vurguladılar.

  c- Velilerimizin bu çalışmaların geliştirilerek artırılması için maddi desteğe, gönüllü bağışlara ihtiyacı olduğunu, bunun için velilerimin gönüllü yapacakları bağışların önemli olduğunu, bağışın kesinlikle zorunlu olmadığı özellikle vurguladılar. Bu okulun hepimizin destekleriyle en iyi hale geleceğinin üzerinde durarak çocuklarımız için her velinin elinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarına inandıklarını belirttiler.

  d- Okul kıyafetleri konusunda yapılan oylamada velilerin %100’ü daha önceki alınan karara uygun hareket edilerek, tekrar anket yapılmasının gerek olmadığını üniforma kıyafetiyle devam edilmesini istedi.

  6- Divan Başkanı başka dilek, temenniler olup olmadığını sordu. Söz alan olmadığı için toplantı sona erdi ve sınıf veli toplantılarına geçildi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER