İlçede 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması Yapıldı

İlçede 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması Yapıldı

Sivrice'de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni ile başladı. Hükumet Konağı önündeki Atatürk Anıtında Sabah saat 09.30’da başlayan çelenk sunma töreni ardından program Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu Konferans Salonunda devam etti.

- - Kategorilenmemiş - 2015-11-25 10:53:28 Bu içerik 2327 kez okundu.

 

 

 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri saat 09.30’da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına Sivrice İlçe Milli Eğitim Müdürlü Özdal AKDEMİR tarafından çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

 

 

Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Öğretmenler Günü kutlama programına ilçe kutlama kurulu tarafından ilçe Kaymakamı Cengiz ERDEM,ardından ilçe balediye başkanı Ebubekir IRMAK ziyaret edildi.

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir IRMAK İlçede görev yapan öğretmenlere ve ilçe protokol üyelerine öğretmenevinde ikramlarda bulundu.Öğretmenler gününü kutladı.

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen program; Kaymakam Cengiz ERDEM ,Garnizon Komutanı Yzb.İzzet ŞEREF,Belediye Başkanı Ebubekir IRMAK ile protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetlilerin katılımlarıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu öğretmeni Metin ALTUNDAŞ’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdal AKDEMİR konuşmasında özetle “Her yapılan işin bir değeri vardır fakat siz öğretmenlerimiz, insan yetiştirerek geleceğin dünyasına yeni değerler kattığınızdan dolayı yaptığınız işlerin değerinin ölçülmesinin imkânı yoktur.Kazasız ve belasız eğitim öğretim yılı geçirmenizi temenni ederken 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından program; şiirle,oratoryo ve skeç ile devam etti.

Sivrice 75.Yıl İMKB İlkokulu öğretmeni Hülya DOĞAN´ın oluşturduğu koro tarafından hazırlanan müzik dinletisi ve ardından  adaylığı sona eren öğretmenlerin yemin töreni ile 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri sona erdi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER