Sivrice Kaymakamlığı 2500 Badem Fidanı Dikti

Sivrice Kaymakamlığı 2500 Badem Fidanı Dikti

Sivrice Kaymakamlığı ve Orman İşletme Müdürlüğünün ortaklaşa başlatmış olduğu fidan dikim çalışmaları kapsamında 2500 adet badem fidanı toprakla buluştu.

DİĞER - 2015-04-15 17:37:06 Bu içerik 2314 kez okundu.

 

Sivrice Kaymakamlığı ve Orman İşletme Müdürlüğünün ortaklaşa başlatmış olduğu fidan dikim çalışmaları kapsamında 2500 adet badem fidanı toprakla buluştu. Fidan dikim çalışmasına İlçe Kaymakamı Cengiz ERDEM, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir IRMAK, Elazığ Orman İşletme Müdürü Enver YILDIRIM, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. İzzet ŞEREF, İlçe Emniyet Müdürü Dr. Alparslan BULDUK, Elazığ Orman İşletme Şefi Akan PINAR, İlçede görev yapan Resmi Kurum Amirleri ve personelleri, İlçemizde vatani hizmetini sürdüren erbaş ve erler ve öğrenciler katıldı.

 

Elazığ Orman İşletme Müdürü Enver YILDIRIM fidan dikim çalışmasına katılan tüm personele fidanların dikimin nasıl yapılacağını uygulamalı olarak anlattı ve Sivrice’de ağaçlandırma çalışmalarının sürdürüleceğini ifade etti.

 

İlçe Kaymakamı Cengiz ERDEM; “İlçemizin ve dolayısıyla Ülkemizin orman varlığını arttırmak, toprağı ve su havzalarını korumak için başlattığımız olduğumuz çalışmamız aynı zamanda bölge halkına ekonomik katkı sağlayacaktır. Dikimi yapılan fidanların Kaymakamlığımızca bakımları yapılacak ve çalışmalarımız yeşil bir Sivrice olana kadar devam edecektir” dedi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER