Sivrice Kaymakamı Sultan DOĞRU'nun Görev Yeri Değiştirildi

Sivrice Kaymakamı Sultan DOĞRU'nun Görev Yeri Değiştirildi

İlçemiz Kaymakamı Sultan DOĞRU 1. Derece Kadrolu Kahramanmaraş Vali Yardımcılığına atandı.

GÜNCEL - 2014-09-03 19:26:26 Bu içerik 4187 kez okundu.

30.07.2010 tarihinden beri ilçemiz kaymakamlığı görevini yürüten Sultan DOĞRU;1. Derece Kadrolu Kahramanmaraş Vali Yardımcılığına atandı.

 

 SULTAN DOĞRU KİMDİR? 

İlçemiz Kaymakamı Sultan DOĞRU, Malatya’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Mülki İdare Mesleğine 1999 yılının sonunda Elazığ Kaymakam Adayı olarak başladı.

Elazığ il Merkez stajının ardından Malatya’nın Battalgazi (Eskimalatya) ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını yaptı. Teftiş Stajını da tamamladıktan sonra çeşitli tarihlerde, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nin ve Polis Akademisi’nin düzenlemiş olduğu kurslara katıldı. Ankara’da bulunduğu süre içerisinde, Kaymakamlık Staj Programının bir parçası olarak Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, S.B.E. Yönetim Bilimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans Programına devam etti.

İngiltere’nin Sheffield kentinde Sheffield University Management School’a (Yönetim Okulu) devam etti ve 6 aylık süreci başarı ile tamamlayarak sertifikasını aldı. 3 Yıllık Kaymakamlık Stajı kapsamında yine çeşitli kurslara, seminer ve staj programlarına katıldı. Çankırı’nın Korgun ve Ordu’nun Gülyalı İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

Kaymakamlık Kursunu da başarı ile tamamladıktan sonra Mayıs 2003’de Isparta’nın Atabey İlçesi’ne kur’a sonucu atandı. 1,5 Yıllık görev süresinin 1 yılında Isparta’nın Gönen İlçesine de vekâleten baktı. Ekim 2004’de Muş’un Korkut İlçesi’ne mahrumiyet hizmetini yapmak üzere atandı ve 3 yıllık görev süresinin bir kısmında da Muş Vali Yardımcılığı görevini vekâleten yürüttü. Ekim 2007 tarihinde Kozaklı İlçe Kaymakamlığına atandı.

30.07.2010 tarih ve 2010/540 sayılı müşterek kararname ile ilçemiz Kaymakamlığına atandı.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER