KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans ve DHBT başvuruları başlıyor

KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans ve DHBT başvuruları başlıyor

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans), ön lisans düzeyinde 27 Eylül 2014 tarihinde, ortaöğretim düzeyinde 28 Eylül 2014 tarihinde, 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans kapsamında uygulanacak olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) ise 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacaktır.

- - Kategorilenmemiş - 2014-06-26 20:27:13 Bu içerik 1814 kez okundu.

Sınava başvurma işlemleri (DHBT'ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar dahil), 8-24 Temmuz 2014 tarihinde sona erecektir.Başvurularbaşvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.trİnternet adresinde yayımlanacaktır. Başvuru süresi uzatılmayacaktır.


2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans'a, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir. Bu durumda olan adaylardan, Diyanet İşleriBaşkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de bu sınav ile birlikte DinHizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) katılmak için başvuruyapmaları zorunludur. Başvuru süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adayların, 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak 2014-KPSS'ye ve 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları mümkün değildir.


Adaylar başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır. Sınav ücretini yatırmak sınavabaşvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunukılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların başvurularını başvurusüresi içinde tamamlamaları gerekmektedir. Sınav ücretini yatırmış olsa bile sınavabaşvuru işlemini kılavuzda/duyurularda belirtildiği şekilde tamamlamayanların sınavakatılmaları mümkün değildir.


İnternet'ten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında "Başvuru işlemi başarıylatamamlandı." açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekmektedir.


Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvurutamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir vesorumluluk adaya aittir.


Başvuru merkezleri, resmi  gününde ve resmi  saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternet'ten bireysel başvurular 24 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.


Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin İnternetsayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerinimutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.


Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Kılavuzunda;başvurmasınavdeğerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adaylarınbaşvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri önemle hatırlatılır.


Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER