Çiftçilerin Kredi Borçları Erteleniyor

Çiftçilerin Kredi Borçları Erteleniyor

Çeşitli Afetler Nedeniyle Zarar Gören Çiftçi ve Tarım İşletmelerinin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine Olan Kredi Borçlarının Ertelenmesine İlişkin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

- - Kategorilenmemiş - 2014-06-03 22:27:11 Bu içerik 1887 kez okundu.

ÇEŞİTLİ AFETLER NEDENİYLE ZARAR GÖREN ÇİFTÇİ VE TARIM İŞLETMELERİNİN, ZİRAAT BANKASI VE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNE OLAN KREDİ BORÇLARININ ERTELENMESİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

            "2014/6355 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği 23.08.2013 tarihinden 31.12.2014 tarihine kadar Türkiye genelinde meydana gelen yangın, aşırı sıcak zararı, samyeli. çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, kuraklık, yıldırım düşmesi ve hortum afetlerine maruz kalan ve afetler sebebiyle ekilişleri ürünleri hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören, çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) ve Bakanlığımız diğer kayıt sistemlerine kayıtlı gerçek veya tüzel kişi üreticilerin, (kamu kurum ve kuruluşları hariç), T.C. Ziraat Bankası A.Ş.(Banka) ve Tarım Kredi Kooperatiflerine (TKK) olan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Karar'ı kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesi kapsamında 30/05/2014 tarihinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda saat 10..00 da Köy Muhtarları ve üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet KAYGUSUZ, TARSİM Malatya Bölge Müdür Yardımcısı Bünyamin KADAK, Ziraat Bankası Merkez Şube Yöneticisi Türkay ERDOĞAN, Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim HACIĞULLARI, Merkez Tarım Kredi Kooperatifi Yetkilisi İshak ŞERİFOĞULLARI, Şube Müdürleri, Köy Muhtarları ve çiftçiler katıldı.   

            İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet KAYGUSUZ yaptığı açılış konuşmasında; Elazığ tarımı hakkında bilgi verip, tarım sigortanın önemini anlattı. Tarım sigortasının değişen iklim şartları ve beklenmedik doğal afetler sebebiyle artık bir ihtiyaç olduğunu söyleyen KAYGUSUZ. İlimizde dondan ve kuraklıktan zarar gören Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticilerin belirtilen şartları sağlaması durumunda borç ertelemesinden yararlanabileceklerini belirtti.

        Toplantıda TARSİM Malatya Bölge Müdür Yardımcısı Bünyamin KADAK, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi'nin işleyişi ve uygulamaları hakkında bilgiler verdi. 

             Ziraat Bankası Merkez Şube Yöneticisi Türkay ERDOĞAN ve Merkez Tarım Kredi Kooperatifi Yetkilisi İshak ŞERİFOĞULLARI Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin uygulamalarına yönelik açıklamalar yaptılar.

               Toplantı muhtarlardan ve üreticilerden gelen soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER