1.Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği Yapılacak

1.Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği Yapılacak

Sivrice Belediyesi ve Genç Elazığlılar Derneği (GELDER) tarafından ‘’Sivrice 1. Geleneksel Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği‘’ düzenlenecek.

SPOR - 2014-05-28 20:42:33 Bu içerik 2168 kez okundu.

Genç Elazığlılar Derneği (GELDER) ve Sivrice Belediyesi tarafından ‘’Sivrice 1. Geleneksel Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği‘’ düzenlenecek.

GELDER’den yapılan açıklamada; “15 Haziran 2014’te Genç Elazığlılar Derneği (GELDER) ve Sivrice Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan ‘’Sivrice 1. Geleneksel Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği‘’ yörenin tanınmasını sağlayarak doğa turizmine katkıda bulunmayı amaçlamıştır. Doğal güzellikleri koruma, doğru kullanma, zarar vermeden yararlanılması bilincini geliştirmek, birlik, kardeşlik ve dayanışma duyguları ile yöre halkının kültür, sanat ve yerel yaşam tarzının tanıtılması hedeflenmektedir.

Şenlik kapsamında, DJ Show, Bisiklet Yarışı, Yamaç Paraşütü Uçuşları ve isteyenler için tecrübeli pilotlar eşliğinde tandem (yolculu) uçuşlar, Sosyal ve Kültürel etkinlikler düzenlenecektir.

Hazar Gölü kıyısında bulunan Sivrice ilçesinde 15 Haziran 2014’te yapılacak olan ‘’ Sivrice 1. Geleneksel Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği ‘’ için, 15 Haziran sabah 07.30’ da Elazığ Öğretmen Evi önünden ücretsiz servisler kalkacaktır.

“Doğunun Ölüdeniz’i” olarak adlandırılan Hazar Gölü ve güzel ilçemiz Sivrice’nin tanıtımında çok önemli rol oynayacağına inandığımız ve Babalar Günü’ne denk gelecek olan Sivrice 1. Geleneksel Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği’ne tüm Babalar ve Çocuklarını bisikletleriyle yarışmaya katılmaya ve tüm halkımızı etkinliğimize davet ediyoruz.

Yarışmaya katılacak bisikletçilerimizin ve paraşütle uçuş yapacak sporcularımızın aşağıda belirtilen linklerden bize bilgilerini göndermeleri gerekmektedir. Yarışma sonunda başarılı sporcularımıza ve katılımcılarımıza çeşitli ödüller verilecektir.

Ayrıntıları ve tüm gelişmeleri GELDER web sayfası, facebook ve twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz” denildi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER