Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlık seçimi tamamlandı.

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlık seçimi tamamlandı.

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlık seçimi tamamlandı. 4 dönem boyunca birlik başkanlığı görevini yürüten Cemil Erdem, 6 oy farklı yeniden başkanlığa seçildi.

- - Kategorilenmemiş - 2014-05-03 21:30:44 Bu içerik 2130 kez okundu.

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlık seçimi bugün yapıldı. Seçimlerde mevcut Başkan Cemil Erdem ve Bakkallar-Bayiler Odası Başkanı Cebrail Top yarıştı. Seçimler sonucunda başkanlığa mevcut başkan Cemil Erdem yeniden seçildi. 26 meslek grubundan 186 delegeye sahip birlik seçimlerinde üst kurul üyelerinin de oylarıyla toplam 196 oy kullanıldı. Saat 10: 00'da başlayan oy verme işlemi 17.00'de sona erdi. Seçimler öncesi yapılan konuşmalarda adaylar birbirlerine başarılar diledi.

Yapılan seçim sonucunda 196 oyun 100'ünü alan Cemil Erdem yeniden birlik başkanlığına seçildi. Diğer Aday Cebrail Top ise 93 oy aldı. Seçimlerde 3 oy da geçersiz sayıldı. Böylelikle seçimler sonucunda mevcut Başkan Cemil Erdem yeniden başkanlığa seçildi. Erdem 5. kez kazandığı seçimle 4 yıl boyunca Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olmaya hak kazandı.

Başkan Erdem sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, kendisine destek veren üyelere teşekkür etti. Erdem, bundan sonraki süreçte esnafların sorunlarının çözümü için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını ifade etti

Cemil Erdem 1947 Sivrice’nin KALABA köyünde doğdu.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER