Sivrice'de Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerle Kutlandı.

Sivrice'de Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerle Kutlandı.

Sivrice Müftülüğü "Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında program düzenledi

DİNİ BİLGİLER - 2014-04-17 16:35:22 Bu içerik 3419 kez okundu.

Program Merkez Camii altında bulunan Müftülük konferans salonunda gerçekleştirildi.Programın sunuculuğunu Doğanbağı İmam Hatibi Selim SUNGUR yaptı.

 

Programa Sivrice Kaymakamı Sultan DOĞU, Sivrice Müftüsü Muhsin DEMİREL,Malatya İnönü Üniversitesi öğretim görevlisi Doçent Dr. Abdullah ÇOLAK,İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi DİNLER,Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı. Programa katılan vatandaşlara İlçe Müftülüğü tarafından gül ve dini kitaplar dağıtıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program Duygulu Köyü Camii İmam Hatibi Yunus KIZILBOĞA'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programda sinevizyon gösterisi yapıldı.

Programın açılış konuşması için kürsüye çıkan İlçe Müftüsü Muhsin DEMİREL bu yılki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin ana temasının samimiyet olarak belirlendiğini belirtti.

Programa konuşmacı olarak katılan Malatya İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doçent Dr. Abdullah ÇOLAK da samimiyet ana konulu konuşmasını yaptı.

Konuşmaların ardından Yeni Camii imam hatibi Nevzat BABUR'un hazırladığı 9-10 yaşlarındaki ilahi korosu çeşitli ilahiler okuyarak katılımcılara duygulu dakikalar geçirttiler.

Etkinlik kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Sivrice Kaymakamı Sultan DOĞRU programa emeği geçenlere teşekkür etti.

Program öğrencilere hediyeler verilerek son buldu..

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER