Reklamı Geç
Advert
escort denizli samsun oto kiralama
Advert
Advert
Advert
Sivrice’de Güzel Şeyler Olmalı!...
Nurettin BÜYÜKBAŞ

Sivrice’de Güzel Şeyler Olmalı!...

Bu içerik 562 kez okundu.

 

Uzun yıllar Elazığ dışında görev yapmama rağmen sürekli gidip geldiğim yerdir Sivrice. Memleketim, sevdam, ilk göz ağrımdır Sivrice. Dışarıda görev yapsak da sonuçta gelip yerleşeceğimiz ve ömrümüzü nihayete erdireceğimiz yerdir Sivrice. Dertlerimize, sevdamıza, sevinçlerimize, üzüntülerimize şahitlik eden yerdir Sivrice. Her şeyden önemlisi kahrımızı çeken yerdir Sivrice.

Sivrice Doğu ve Güneydoğu’nun Bodrum’udur, Yalova’sıdır. Hazar Gölü’yle, Hazar Baba Dağı’yla yeşilliğiyle, güzelliğiyle, Batık Kenti’yle dört mevsim turizm yapılabilecek bir yer. Bu yüzden bizim için bir sevdadır Sivrice.

Sivrice her şeyin en güzeline, en güzel hizmetlere, en güzel yatırımlara layıktır. Çünkü Sivrice’nin Turizm potansiyeli var ve bu yadsınamaz.

Çeşitli gazetelerde yıllarca Sivrice’yi konu alan onlarca yazı kaleme aldım. Çözüm önerileri sundum. Bundan sonra da Sivrice ile ilgili her konuda bunları dile getirmeye devam edeceğim, bunda kimsenin kuşkusu olmasın. Bunları, tek derdimiz sivrice olduğu için yapıyorum. Farklı bir beklenti içinde değilim.

Hal böyle olunca Sivrice’yi idare edenler günü kurtarmaya uğraşmasınlar. Sivrice öyle gün geçireceğiniz ve üzerinde prim yapacağınız yer değildir. Şapkanızı önünüze koyup bir düşünün; Sivrice gerçekten hak ettiği yerde mi? Ya da siz Sivrice’ye hak ettiği hizmetleri yapabildiniz mi? Cevabınız evet ise ve vicdanınız rahat ise sorun yok. Ama hayır ise burada yaşayan insanların vebalinden nasıl kurtulacaksınız?

Bu böyle gelmiş böyle gitmez artık. Gündelik kısırdöngü çekişmelere harcayacağınız zamanı proje üreterek bertaraf edin. O zaman önünüzde saygıyla eğilelim.

Geçmişten bugüne Sivrice’yi kalkındıracak kaç proje hayata geçirildi. Onlarca belediye başkanı değişti ve bir o kadar da hükümet. Sivrice ne kazandı. Belediye’nin rutin işlerinin dışında neler yapıldı!? Biri çıkıp bize bunları açıklasın. Desin ki biz seçimlerden önce şunları şunları vadettik, vadettiklerimizden bunları gerçekleştirdik.

Bazı gerçekleri dile getirince birileri bakıyorsunuz hemen harekete geçiyor; ayıp ettin, senden bunları beklemiyorduk, akrabayız, hısımız, arkadaşız. Herkes birbiriyle akraba, hısım veya dost. Fark eder mi? Bunları söyleyemeyecek miyiz? O zaman Sivrice nasıl kalkınacak, nasıl bir adım ileri gidecek? Belki yine kızanlar, savunmaya geçenler olacaktır. Olsun, biz doğruları söylemeye devam edeceğiz.

Görevden ayrıldığınızda sizleri yaptığınız güzel hizmetlerle yâd edecek insanlar olsun. Gerisi teferruat…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEKİK NEDİR?
KEKİK NEDİR?
Migren tedavi edilebilir bir hastalık
Migren tedavi edilebilir bir hastalık