Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Sivrice Hazarbaba BRM'de "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" münasebetiyle çeşitli etkinlikler yaptı.

Sivrice Hazarbaba BRM'de
Sivrice Hazarbaba BRM'de Muhammed Kerem SAYDAM
Bu içerik 2078 kez okundu.
Advert

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Elazığ İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" münasebetiyle çeşitli etkinlikler yaptı.

Hafta; Elazığ İl Müdürlüğü,,Beyyurdu Engelsiz Yaşam Merkezi ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Farkındalık yürüyüşü ile başladı.

Gerçekleştirilen "Sevgi varsa,engel yoktur" farkındalık yürüyüşü Elazığ öğretmenevi önünden başlayıp Ahmet Aytar Meydanına kadar devam etti.

Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, çeşitli etkinliklerle Engelliler Haftası'nı kutlayacaklarını söyledi.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için gayret gösterdiklerini belirten Kaçmaz, şöyle konuştu:

"Hepimizin birer engelli adayı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bunu unutmayarak, engelli kardeşlerimizle empati kurmak çok önemli. Onların hayatlarını daha da kolaylaştırma, topluma daha kolay adapte olma anlamında hepimize çok büyük görevler düşüyor. Elazığ'da 5 bin aileye evde bakım hizmeti kapsamında engelli kardeşlerimizin hayat standartlarını yükseltmek anlamında maddi destek sağlıyoruz."

Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü Engellilerinden oluşturulan Folklor Ekibi yöresel oyunları sergilerken büyük bir lgi gördü.

 

Hafta sportif etkinliğiklerle devam etti.Sivrice Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü  engellileri ile protokol üyeleri"Sporda Engel yoktur" futbol maçında seyir zevki yüksek ve keyifli bir mücadele ortaya koydular.

Protokol takımında engellilere karşı;Vali Yardımcısı ve Sivrice Kaymakamı Mustafa Temizer, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Başçavuş Güven Güler, İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Uslu, Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevdet Saydam mücadele ettiler. 

Yapılan gösteri maçına davul zurna ile yöresel folklor gösterisi de eşlik etti.

 

 

 

Sivrice ilçesinde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Hazarbaba Bakım Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Yeni Yaşam Bakım Merkezinde kalan engelliler Futbol maçı yaptı.Karşılaşmayı Hazarbaba BRM Futbol Takımı 5-4 kazanarak şampiyon oldu.Her iki takıma kupa, maça katılan bütün engellilere de madalya verildi.  

ETKİNLİĞİN SON GÜNÜNDE SİNEMA SANATÇILARI İLE HAZARBABA BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ SAKİNLERİ BİRARAYA GELDİLER...

 

 

 

 

 


10 ve 16 Mayıs Engelliler Haftası olması münasebetiyle engelliler ile birlikte maç yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, “Önemli olan engeli engelsiz hale getirmek. Engelli vatandaşlarımızla, arkadaşlarımızla ve gençlerimizle bir araya gelip onlara bu dezavantajlı gruplar olmadıklarını, var ise de onların yanında olmak gerektiğini belirtmek. Devletimizin gerek gençlik merkezi, spor faaliyetleri olarak gerekse onların barınması ile ilgili olarak büyük anlamda katkıları var. Ama bizler her zaman gençlerimizin insanlarımızın yanında olacağız. Bu engelleri hep birlikte aşacağız. Eskiden engelli kardeşlerimiz evlerden dışarı çıkamazlardı. Ama şu an hükümetimiz ve devletimizin yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte hep birlikte iç içeyiz. Anne ve babalar da çok mutlu engelli vatandaşlar da çok mutlu, çünkü kendilerine verilen bir değer var" dedi. 
Engelliler Haftası için burada olduklarını belirten İl Müdürü Suat Kenç ise, “Bizim temel prensibimiz kimsesizlerin kimsesi olmak. Allah’a şükürler olsun gerek devletimiz gerekse hükümetimizin politikalarıyla sosyal devlet olma imkanlarını fazlası ile vermeye çalışan bir kurumuz. Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde de 130 üzerinde engellimiz var. Biz burada kaliteli yaşam getirme adına mücadele ediyoruz. Burada sadece yedirip, içirmek değil normal insanların hayatlarını devam ettirdiği gibi onların da hayatlarını devam ettirmesi adına buradayız” ifadelerini kullandı. 

engelli haftası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEKİK NEDİR?
KEKİK NEDİR?
Migren tedavi edilebilir bir hastalık
Migren tedavi edilebilir bir hastalık