Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Metin TARGUT Vefat Etti

İlçemiz Sürek Köyü Nüfusuna kayıtlı 1977 doğumlu Metin TARGUT uzun zamandır gördüğü tedaviye daha fazla cevap veremeyerek hayata veda etti

Metin TARGUT Vefat Etti
Metin TARGUT Vefat Etti Muhammed Kerem SAYDAM
Bu içerik 2387 kez okundu.
Advert

Ölen Kişiye Karşı Okunacak Duâ

Ölen Kişiye Karşı Okunacak Duâ

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn. Ve inne ilâ Rabbinâ lemünkalibûne, Allahümmek’tübhü indeke fil muhsinîne vec’al kitâbehu fi illiyyîn. Vehlufhü fi ehlihi fil ğâbirine velâ tahrimnâ ecrehu velâ teftinnâ ba’dehu.

Türkçe Anlamı:

‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”

Açıklama:

Ölen bir din kardeşimizi ziyaret ettiğimizde bu duâ okunur. Bilginler bunu böylece tertip etmişler ve bu duâya devam eylemişlerdir. Bu duâda çok büyük hikmetler mevcuttur. Müslümanların birbirlerine hem hayatlarında ve hem de öldüklerinde duâ etmeleri İslâmî bir gelenektir.

 

Cenaze bugün öğlen namazı sonrası kılınacak cenaze namazını takibem Sürek Köyü Mezarlığında toprağa verildi..

 

Taziye Sivrice Merkez Cami altındaki Taziye Evinde kabul edilmektedir.


****Sivrice Haber Sitesi olarak Merhum Metin TARGUT'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.****

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEKİK NEDİR?
KEKİK NEDİR?
Migren tedavi edilebilir bir hastalık
Migren tedavi edilebilir bir hastalık