Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Taşeron işçiler kadroya geçiyor

Taşerona kadro için bekleyişini sürdüren işçilere müjdeli haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Yaptığı açıklamada taşerona kadro konusunda detaylar paylaşan Erdoğan, mevsimlik işçiler, 4/C ve 4/B konusunda da açıklamalarda bulundu. İşte taşerona kadro konusunda son gelişmeler.

Taşeron işçiler kadroya geçiyor
Taşeron işçiler kadroya geçiyor Muhammed Kerem SAYDAM
Bu içerik 1489 kez okundu.
Advert

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

Ankara'nın Bala ilçesinde sırasıyla Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, AK Parti İlçe Başkanlığı ve pazar yerini ziyaret eden Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, Kaymakam İbrahim Halil Şivgan'dan ilçeyle ilgili bilgi aldı ve Belediye Başkanı Arif Kaplan ile basına kapalı görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra bazı açıklamalarda bulunan Bakan Sarıeroğlu, İlçeye Ankara Milletvekili olarak birçok kez geldiğini anımsatarak, "Bala'ya Bakan olarak da gelmek varmış nasipte. Rabbim inşallah muvaffak eder." dedi.

Önemli bir dönemde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi bir göreve layık görülmesinin onur verici olduğunu idile gietren Bakan Sarıeroğlu, bu göreve kendisini layık görmelerinden ötürü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür etti.

Bakan olarak ilk AK Parti teşkilat ziyaretini Bala'ya yaptığını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, ilerleyen dönemde Ankara'nın tüm ilçelerini ziyaret edeceğini dile getirdi.

AK Parti teşkilatından gelen bir isim olduğunu söyleyen Bakan Sarıeroğlu, "Vatandaşlarımızla birlikte, el ele gönül gönüle, çok keyifle sürdürdüğüm milletvekili dönemim oldu. İnşallah bakanlığım döneminden de sahalardan uzak olmayacağım, vatandaşlarımızla birlikte olacağım. Biliyorsunuz Ankara'da bana 'kara kız' dediler. Türkiye'de de büyüklerimizin kızı olmaya, kardeşlerimizin, gençlerimizin ablası olmaya devam edeceğim. İnşallah vatandaşlarımızın bizi görmesini sağlayacak nitelikte, samimiyetle gönülden hizmetler yaparız. Onlar da bizi böyle güzel unvanlarla layık görsünler." diye konuştu.

Taşeron Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının sorumluluğu geniş bir bakanlık olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

"80 milyon vatandaşı ilgilendiren bir sorumluluğumuz var. Talep, beklenti ve ihtiyaçların yüksek olduğu bir bakanlık. İşçilerimizin, taşeronda çalışan kardeşlerimizin, esnaflarımızın, çiftlerimizin, iş verenlerimizin, memurlarımızın yoğun beklentileri var. Bu anlamda bir denge kuracağız. Bu dönem, ülkemizin mali durumu, istikrarı, 80 milyon vatandaşımızın menfaatini dikkate alarak, tüm talepler konusunda hassasiyetimizin yüksek olacağı, çözüm konusunda irademizi ortaya koyacağımız ve vicdanları rahat ettirecek şekilde bir çözüm konusunda gayret göstereceğimiz bir dönem olacak."

Taşeron Açıklaması Gecikti ve Üstü Kapalı Yapıldı

Bakan Sarıeroğlu yaptığı açıklamada sadece cümle arasında taşeron işçileri kullandı. Ancak geçtiğimiz gün Bekir Bozdağ ile Naci Ağbal'ın açıklamaları olumlu şekilde karşılandı. Kadro için net süreç, yeni yasama yılı ile belli olacak.

taşeron kadro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEKİK NEDİR?
KEKİK NEDİR?
Migren tedavi edilebilir bir hastalık
Migren tedavi edilebilir bir hastalık