Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Engelliler Haftası Kutlandı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde muhteşem bir kutlama etkinliği düzenlendi

Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Engelliler Haftası Kutlandı
Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde Engelliler Haftası Kutlandı Muhammed Kerem SAYDAM
Bu içerik 2156 kez okundu.
Advert

Etkinlik programı Hazarbaba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştirildi.

Yapılan etkinliğe Sivrice Kaymakamı Mustafa TEMİZ,Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir IRMAK,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat KENÇ,İlçe Jandarma Komutanı Yzb.Necip KACAR,İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdal AKDEMİR,Şube Müdürü Özgür GÜLER,SHM Müdürü Çetin ÖZMEN,ŞÖNİM Müdürü Orhan YAVUZ,Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Şahabettin CAN ,Gazi Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ziyaddin KARAKAYA,Beyyurdu Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi M.Sena GÖVERCİN,ÇEKOM Müdürü Nadir OZHAN,STK Temsilcileri;Çiçek TUTUŞ,Naci DEMİRPOLAT,Ömer ÇÖTELİ,Fasih KARAKAYA,Mal Müdürü Bülent OĞRAŞ,NVİ Müdürü Reşat HOŞSES,Kütüphane Müdürü Pervin DEMİRANT,Halk Eğitim Müdürü Salime ARTİK,Cumhuriyet O.O Müdürü Cevat BOZKUŞ,Vakıf Müdürü Kadri KARAOĞLAN,Hazargölü Mahalli İdareler Müdürü Murat KAYATAŞ,Ziraat Bankası Müdürü Murat YÜCEL ,Özel Eğitim Müdürü Ahmet YILDIRIM ,Elazığ Sivrice Hazar Baba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevdet Saydam, diğer kurum müdür ve müdür yardımcıları ile Hazar Baba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde barınan 144 engelli vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

 

Programda misafirler doyasıya eğlenerek zaman geçirdiler.Hafata boyunca yapıln sportif mücadelelerde başarı kazananlara ödilleri verildikten sonra Elazığın güçlü sesi Aygün ÇAM muhteşem bir konser vererek programa renk kattı.Gelen misafirlere yemek ikramının sonunda Hazargölü'nde düzenlenen tekne turu ile etkinlik son buldu...

 

‘EN BÜYÜK ENGEL ÖNYARGI’

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Hazar Baba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevdet Saydam, “En büyük engel ön yargılardır. Kuruluşumuzda 144 engelli bireye hizmet vermekteyiz. Bu engelli bireylerimizin tamamı 18 yaş üstü bireylerden oluşmaktadır” diyerek engellilerin engelliler haftasını kutladı.

‘EMPATİ YAPMALIYIZ’

Saydam’ın ardından kürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, “Engelliler haftası nedeniyle toplumda farkındalık yaratmak için çok yoğun programlar gerçekleştirdik. Bu programların finalini de Sivrice’de yapacağız. Bakanlığımızda engelli kardeşlerimizi mağdur etmemek için çok iyi çalışmalar yapmaktadır. Engellilik çok doğal bir haldir. Bugün engelsiz olan bir bireyin yarın engelli olmayacağına dair hiçbir garanti yoktur. Bundan dolayı toplumun özverili olması gerekir. Vatandaşlar empati yapmalılar” dedi.    

ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR YAPILDI

Konuşmaların ardından engelliler, Hazar Baba Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün hazırlamış olduğu halat çekme ve çuval yarışmasına katıldılar. Daha sonra yarışmalardan birinci olanlara ödül olarak madalya ve kupa verildi. Ödül töreninin ardından müzikli eğlence programı tertip edildi.

IRMAK, ORGANİZASYONU DEĞERLENDİRDİ

Programın ardından programa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak da şunları söyledi: “Hepimiz birer engelli olabiliriz. Hükümetimiz engelli bireylere gerçekten çok önem veriyor. Onların dertleriyle hemhal oluyor. Önemli olan yaşamı engelsiz hale getirmektir. Engellilerin yanında olmak, onların sorunlarını dinlemek ve isteklerini yerine getirmek gerekir. Onlar için bugün olduğu gibi bu tür organizasyonlar düzenlemek gerekiyor. Bu vesileyle de bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KEKİK NEDİR?
KEKİK NEDİR?
Migren tedavi edilebilir bir hastalık
Migren tedavi edilebilir bir hastalık