Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı

KPSS ortaöğretim ve ön lisans ile 2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) başvuruları başladı.

KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı
KPSS önlisans ve ortaöğretim başvuruları başladı Muhammed Kerem SAYDAM
Bu içerik 1451 kez okundu.
Advert

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, KPSS ön lisans düzeyinde 27 Eylül'de, ortaöğretim düzeyinde 28 Eylül'de, DinHizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) ise 18 Ekim'de yapılacak.
Sınava başvuru işlemleri (DHBT'ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyindekatılacaklar dahil), 24 Temmuz'da sona erecek ve bu süre uzatılmayacak.Başvuruların yürütüleceği merkezler, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr adresinde yayımlanacak.
KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans'a, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek. Bu durumda olan adaylardan, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de bu sınavla Din Hizmetleri Alan BilgisiTestine (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisanskatılmak için başvuru yapmalar gerekiyor. Süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adaylar, 27-28 Eylül'de yapılacak 2014-KPSS'ye ve 18 Ekim'de yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılamayacak.
Adayların başvuru öncesi sınav ücretini yatırmış olması gerekiyor. Sınav ücretini yatırmakbaşvuru için yeterli değil. Sınav ücretini yatırmış olsa bile sınava başvuru işlemini, kılavuzda ya da duyurularda belirtildiği şekilde tamamlamayanların sınava katılmalarımümkün değil.
İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların, başvurularının tamamlanabilmesi içinbaşvurularını onaylamaları ve ekranda "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasını mutlaka görmeleri ve kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekiyor.
Merkez aracılığıyla başvuran adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvurubilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacıyla görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra, çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecek ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacak. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersiz olacak ve sorumluluk adaya ait olacak.
Başvuru merkezleri, resmi  gününde ve resmi  saatlerinde başvuru alacak internettenbireysel başvurular 24 Temmuz'da saat 23.59'da sona erecek.
Başvurusunu tamamlayanların süresi içinde ÖSYM'nin internet sayfasında bulunan Adayİşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) bilgilerini mutlaka kontrol etmesi, başvurusununtamamlandığını teyit ederek, başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmesi gerekiyor.
Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacak. Kılavuz dağıtımı ve satışıyapılmayacak. KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Kılavuzunda; başvurma, sınav,değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Adayların başvurularınıtamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internetadresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor. 

KPSS ortaöğretim ön lisans 2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X